сряда, 26 май 2021
Кметът на Русе Пенчо Милков се срещна днес с представители на КТ „Подкрепа“. Обсъдени бяха текущите проблеми и добрите практики в образованието.
Присъстваха председателят и заместник-председателят на Синдикат „Образование“ д-р Юлиан Петров и Георги Шошев, както и председателят на СРС на КТ „Подкрепа“ Кирил Черкезов.
Като основна пречка пред учителите бяха отбелязани липсата на достатъчно свобода, ежедневните бюрократични пречки в работата им, централизацията и политизацията на образованието като сериозни препятствия за развитието му. Неравномерното разпределяне на средства се оказва проблем не само на местно, но и на национално ниво.
Синдикалистите споделиха своите идеи, благодарение на които ще се повишат не само учителските заплати, а и ще има повече средства за самите училища и за подобряване на тяхната инфраструктура. Един от начините според тях е покачването на БВП до 6% за образованието. Така ще се издигне и реномето на учителската професия, което се случва бавно, въпреки повишеното заплащане.
Кметът на Русе отбеляза, че общината продължава с намерението си учениците да имат едносменен режим на обучение. Двете страни бяха единодушни, че това е по-добрият начин за провеждане на учебните часове.
Срещата между кмета на Русе и представителите на КТ „Подкрепа“ завърши със споделяне на успешни практики от други държави, които могат да бъдат приложени успешно и в българското образование.
Авиопревозвач иска да възстанови полетите Русе – София
сряда, 26 май 2021
Последни Новини
Млади таланти от цялата страна представят в Русе 26 постановки на театралния…
събота, 21 юни 2025
Събитието „Спорт и изкуство – път към независимост“ обедини ученици, родители…
събота, 21 юни 2025
XI издание на фестивала „Сцена под липите“ събира близо 1200 участници…
събота, 21 юни 2025
„Импулс“ разказа с концерт приказка за сърцето, което танцува вече четвърт…
петък, 20 юни 2025
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 20 юни 2025
Автобусна линия № 19 временно променя маршрута си на 24 юни
петък, 20 юни 2025
52 автомобила трябва да бъдат премахнати от собствениците поради съмнение…
петък, 20 юни 2025
Драматургът Крум Гергицов със специално отличие от Съюза на артистите…
петък, 20 юни 2025