Заместник-кметът Наталия Кръстева поздрави абсолвентите от Юридическия факултет

събота, 17 юни 2017

Днес, в Канев център се състоя тържествена церемония по връчване на дипломите на студентите от випуск 2017 на Юридическия факултет на Русенския университет “Ангел Кънчев”. Гости на церемонията бяха г-жа Наталия Кръстева – заместник-кмет по комунални дейности в Община Русе, проф. д-р Велизара Пенчева – ректор на РУ „Ангел Кънчев“, чл. кор. проф. д.т.н. Христо Белоев – председател на Общински съвет – Русе, проф. д-р Пламен Кангалов – зам.-ректор по учебната работа в РУ „Ангел Кънчев“, проф. д-р Диана Антонова – зам.-ректор по научноизследователската дейност, проф. д-р Лъчезар Дачев – декан на Юридическия факултет, зам.-областните управители на Област Русе г-н Свилен Иванов и г-н Валентин Колев, главен комисар Теодор Атанасов – директор на ОДМВР Русе, административният ръководител на окръжна прокуратура г-н Георги Георгиев, адвокат Людмил Павлов – председател на русенска адвокатска колегия, отец Марин – представител на Русенската митрополия, народни представители, възпитаници на факултета, преподаватели и родители. Тържеството започна със слово на декана проф. д-р Лъчезар Дачев, произнесено на латински език и приветствие от ректора проф. д-р Велизара Пенчева.

Г-жа Кръстева пожела на абсолвентите да следват бъдещите си цели и мечти, да бъдат честни и лоялни един към друг като юристи и да продължават да бъдат достойни наследници на Юридическия факултет, след което връчи поздравителен адрес от името  на кмета на Община Русе Пламен Стоилов.

Тази година своите дипломи получиха 82-ма дипломанти в редовна и задочна форма на обучение, от които 11 бяха отличници. Първенец на випуска е Владислав Иванов с академично постижение 5.96.