Започна Преброяване 2021. До 17 септември всеки може да се преброи и онлайн

четвъртък, 09 септември 2021

Преброяването на българското население, организирано от Националния статистически институт, ще се проведе в периода 7 септември - З октомври. За целта са осигурени служители за преброяване на място, както и електронна система, в зависимост от предпочитанията на гражданите.
В 00:00 ч. на 7 септември стартира електронното преброяване, което ще продължи до 24:00 ч. на 17 септември. Всеки човек, живеещ на територията на страната, ще може да преброи себе си и семейството си, като попълни онлайн преброителна карта. Попълването ѝ е бързо и лесно — необходими са само компютър, таблет или мобилен телефон, български документ за самоличност, ЕГН и валиден електронен адрес. Може да се запознаете предварително с електронната карта тук.
Предвид епидемичната обстановка в страната председателят на НСИ Сергей Цветарски отправи призив към населението за приоритетното използване на възможността да се преброят електронно, намалявайки по този начин риска от заразяване с COVID-19.