Започна ремонтът на хангарите в гребната база в Николово

четвъртък, 02 март 2023

Стартираха строително-ремонтните дейности и благоустрояването на гребната база в Лесопарк "Липник" в с. Николово.

Проектът включва изграждането на санитарни възли и съблекалня, за които се предвижда лека метална конструкция с термопанели, захранване с питейна вода и електричество.

Големият хангар ще бъде почистен и ремонтиран - металните части ще се покрият с антикорозионна защита и боя, ще се подменят дограмата и вратите към складовете.

Малкото хале, където се подреждат лодките, ще се санира и също ще се обработи. Допълнително ще бъде положена настилка от бетон и ще се изгради водоплътен тротоар.

Четвъртата част от обекта е свързана с възстановяването оградата и осветлението.

Средствата за дейностите бяха спечелени от Община Русе след кандидатстване с проект по Наредба 4 на Министерството на младежта и спорта.

Ремонтът е необходим поради изключително остарялата материална база, която се ползва от стотиците трениращи в клубовете по кану-каяк, триатлон и корабомоделизъм,  както и във връзка с провеждането на Световната купа по кану маратон, на която Община Русе е домакин през юни тази година.