Започва националният конкурс за изобразително и приложно изкуство „Магията на изкуството“

понеделник, 18 януари 2021

Общинският детски център за култура и изкуство в Русе обяви началото на Националния конкурс по изобразително и приложно изкуство „Магията на изкуството“, посветен на 1 март - Ден на самодееца.

Ежегодно децата от Центъра отбелязват своя празник с концерти, изложби и спектакли, но този път те ще покажат любовта си към изкуството и ще получат своите аплодисменти по нетрадиционен начин. Участвайки в конкурса, децата и младежите ще могат свободно да изразят себе си и своето отношение към хората, творящи красота.

Материалите и техниките са по избор на участниците. Освен рисунки, организаторите ще очакват и картички, плакати, пана, кукли, маски, фигурки и други ръчно изработени творби.

В конкурса се приемат индивидуални и колективни творби в следните възрастови групи:

• Първа група - от 1 - 4 клас;
  • Втора група - от 5 - 7 клас;
  • Трета група - от 8 - 12 клас .

Те  трябва да бъдат изпратени или донесени на място до 19 февруари на адрес:

7005 гр. Русе

ж. к. ”Здравец” ул.”Околчица” 9

Общински детски център за култура и изкуство

/за конкурса ”Магията на изкуството”/

Жури от специалисти ще оцени и отличи творбите, а списъкът с наградените ще бъде публикуван на Фейсбук страницата на ОБДЦКИ на 1 март.  Най –добрите ще  получат грамоти и предметни награди.

За повече информация:

• 082/84 54 71-Директор

• 0878822351- Анна Русева /Експерт „Концертна дейност“/

В продължение на повече от 70 години над 1200 деца и младежи от Русе са развили талантите си в музика, танци, изобразително изкуство и театър във формациите на Общинския център за култура и изкуство