Започва приемът на документи по Програма "Асистирана репродукция" на Община Русе

понеделник, 13 март 2017

От 1 април 2017 г. започва приемът на документи по Програма  „Асистирана репродукция” (ин витро) на Община Русе.

Програмата е в изпълнение на Решение № 1255, прието с Протокол № 44/11.12.2014 г., доп. с Решение № 1274 по Протокол № 45/22.01.2015 г., изм. и доп. с Решение № 138 по Протокол № 6/25.02.2016 г., изм. сРешение № 204 по Протокол № 8/21.04.2016 г. на Общински съвет – Русе.

Целевата група, към която е насочена програмата, са двойки /семейство или живеещи във фактическо съжителство/, адресно регистрирани на територията на Община Русе, които имат репродуктивни проблеми, отговарящи на утвърдените критерии в Програмата.

Средствата от бюджета на Община Русе за подпомагане на семейни двойки с репродуктивни проблеми са в размер на 50 000 лева.

1. Необходими документи:

- Заявление до Кмета на Община Русе/по образец/;

- Декларация до  Кмета на Община Русе /по образец/;

- Документ за доход /за предходен шест месечен период/;

- Декларация /свободен текст/ за фактическо съжителство.

Информацията за семейно положение и постоянен или настоящ адрес, ще се провери по служебен път.

Медицинска документация:

- Експертно становище - за кандидатстващите по Позиция 2 от Заявление /по образец/ - за процедури по асистирана репродукция/;

- Копие на Заповед за одобрение от Националния фонд за Асистирана репродукция - за кандидатстващите по Позиция 1 от Заявление /по образец/ - за изследвания, които са рутинно необходими при подготовка за асистирана репродукция/;

- Епикриза за оперативна интервенция (лапароскопия или лапаротомия), доказваща обтурация или липса на маточни тръби и/или хистеросалпингография, доказващо същото и др./;

-  Две спермограми – при наличието на мъжки фактор;

-  Една спермограма – при наличието на женски фактор;

-  Набор от медико-диагностични изследвания.

Кандидатстването за включване в Програмата ще се извършва само един път в годината - от 01 до 30 април 2017 г.

Необходимите документи за кандидатстване: заявление и декларация (по образец), могат да се получат в Информационен център на Община Русе (пл. „Свобода“ №6) или на сайта на Община Русе - http://www.ruse-bg.eu/bg/pages/338/index.html.

Комисията в триседмичен срок след определената крайна дата 30.04.2017 г, излиза с решение и уведомява писмено одобрените кандидати. Финансовото подпомагане на одобрените кандидати се осъществява със Заповед на Кмета на Община Русе, издадена въз основа на решение на комисията.

За повече информация може да се обърнете към експертите от отдел „Обществено здраве” към дирекция „Здравни и социални дейности” при Община Русе, стаи № 32 и № 36 (ул. „Черно море“ № 2); За справки и информация тел. 082/506 755, 082/506 794 и на GSM 0885/397 831.