Завърши осемдневният международен тенис турнир “Prista Cup Ruse U16 2023”

неделя, 21 май 2023

От 14 до 21 май на кортовете на комплекса на Тенис клуб "Приста 2011" се провeде тенис турнирът за юноши и девойки до 16 г. “Prista Cup Ruse U16 2023”, част от трета категория на  международната верига "Тенис Европа". В надпреварата взеха участие около 80 състезатели от България, Румъния и Украйна.

Финалист при момчетата е Александър Митев от ТК “Приста 2011”, който постигна 4 поредни победи, но загуби с 6-3 6-3 от Рудион Четвериков от Украйна.

На двойковия турнир Александър Митев и Рудион Четвериков станаха шампиони, като на финала победиха Станислав Косев и Васил Русанов със 3-6 6-4 11-9.

При момичетата шампионка стана Валерия Гърневска, която надви Ирина Буколей от Румъния със 6-3 6-1. На двойковия турнир при момичетата шампионки са Александра Антонова и Михаела Бобева, които надделяха над Моника Господинова и Ивелина Христова с 6-3 6-4.

Официални гости на турнира бяха зам.-кметът на Община Русе Димитър Недев и председателят на Общински съвет - Русе Иво Пазарджиев, които наградиха призьорите в надпреварата.