Заводът на „Eberspächer“ в Русе продължава своята дейност

понеделник, 15 януари 2024

Екипът на немската компания за изработка на нагреватели за автомобили „Eberspächer“ разпространи днес до медиите съобщение, в което заявява, че дейността на чуждестранната компания в Русе продължава. Информацията бе публикувана след тиражирането на непроверени факти от медии, в които се твърди, че автомобилният доставчик е продал чисто новия си завод в града на друга чуждестранна компания.
„Единствено сградата в процес на изграждане бе предоставена на австрийската „GG Group“ миналата есен. Заводът е добре използван и през 2024 г. производството ще се удвои“, се казва в прессъобщението на „Eberspächer“.  От там допълват още, че въпросната компания спешно се е нуждаела от производствени мощности в Русе и поради това поема сградата в строеж, която ще бъде довършена за собствени нужди.
Дейността на немската компания в града стартира в началото на миналата година, като в момента повече от 100-те служители успешно покриват планирания растеж. По този начин Русе се утвърждава като третата важна европейска локация на „Eberspächer“ за производство на електрически нагреватели за превозни средства, след Херксхайм, Германия и Олава, Полша.
„Еберспехер“ е основана през 1865 г. от Якоб Еберспехер и днес около шест милиона превозни средства по света вече са оборудвани с високоволтовите ѝ нагреватели и електронни блокове за управление.  През 2021 г. брутните глобални годишни приходи на групата възлизат на 6 милиарда евро.