Значка „Русе“ за 60-годишнината на актьора Димитър Селенски

сряда, 19 ноември 2014

Кметът Пламен Стоилов отличи днес актьора Димитър Селенски със златна значка „Русе“. Селенски, който е роден в Русе, тази година отбелязва своята 60-та годишнина. Той бе придружен от продуцента, режисьора и хореографа на Национален фолклорен ансамбъл „Българе” Христо Димитров.

„Радвам се, че в ансамбъл „Българе“ има и един успял русенец. Пожелавам Ви никога да не забравяте своя роден град и да помагате да възродим Русе“, заяви кметът Пламен Стоилов.

Димитър Селенски от своя страна благодари за високото отличие, връчено му в кабинета на кмета и допълни, че с гордост ще носи значката и ще е посланик на нашия град.

На русенска сцена от 19 часа днес ще се играе спектакълът „Последната нощ на Апостола”, създаден по идея на Димитров и  Селенски. „Българе” и Селенски ще покажат една различна гледна точка за поводите за размисъл, свързани с Васил Левски и делото му.

Сценичната адаптация на текстовете е дело на актьора Димитър Селенски, режисурата – на Христо Димитров и Димитър Селенски, хореографията – на Христо Димитров. Постановката е с продължителност час и половина.

Усилията на творческия екип, създал спектакъла „Последната нощ на Апостола”, са насочени към чувството за национална принадлежност у съвременния българин. Приобщаването към събитието е провокация към зрителя, която му дава възможност да участва в процеса на създаване на традиции за национална памет, разяснява Христо Димитров.

Представлението е специално посветено на 60-годишнината на Димитър Селенски, когото зрителите ще видят в шест различни образа на съвременници на Васил Левски. Колоритният актьор с 37-годишно присъствие на професионалната сцена е известен и със собствената си Арт Студия „Лабас”, създадена през 2008 година в Пловдив.

Последни Новини

виж всички новини >