План за интегрирано развитие на община

Планът за интегрирано развитие на Община Русе (ПИРО) за периода 2021-2027 г. е основен стратегически планов документ, в който са определени средносрочните цели и приоритети за устойчиво развитие на Община Русе и връзките и с другите общини в съответствие с интегрираната териториална стратегия за развитие (ИТСР) на Северен централен регион за планиране от ниво 2 и Общия устройствен план на Община Русе. Планът осигурява пространствена, времева и фактическа координация и интеграция на различни политики и планови ресурси за постигане на дефинираните цели за подобряване на икономическото, социалното и екологично състояние на общинската територия.

Удължаване на срока за сформиране на Комитета за подбор на проектни идеи по Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програмата за развитие на регионите 2021 - 2027 г.

Община Русе удължава срока за кандидатстване по процедура за сформиране на Комитет за подбор на проектни идеи по Приоритет 1 „Интегрирано градско развитие“ на Програмата за развитие на регионите 2021 - 2027 г. до 26.03.2024 г.

Удължаването касае само подгрупата по  т.2), т.3. булет (1) Един „представител на граждански/неправителствени организации за общественополезна дейност (юридически лица с нестопанска цел (ЮЛНЦ)), работещи в областта на недискриминацията, равните възможности, социалното включване и интегрирането на маргинализирани групи.

Приложение А1.1

Приложение А1.2

Разгледайте тук Годишния доклад за наблюдение на изпълнението на Плана за интегрирано развитие на Община Русе за 2023 г.

Разгледайте тук Годишния доклад за наблюдение на изпълнението на Плана за интегрирано развитие на Община Русе за 2021-2022 г.

Разгледайте тук Решение на Общински съвет - Русе за одобрение на Плана за интегрирано развитие на Община Русе за 2021 - 2027 г.

Разгледайте тук План за интегрирано развитие на Община Русе 2021-2027

Разгледайте тук Решението на Общински съвет - Русе за одобрение на окончателния вариант на Плана за интегрирано развитие на Община Русе 2021-2027

Разгледайте тук Решение на РИОСВ - Русе

Разгледайте тук Проект на План за интегрирано развитие на Община Русе 2021 - 2027

Разгледайте тук Проект на Стратегическа рамка за развитие на Община Русе

Разгледайте тук Презентация от обществено обсъждане на План за интегрирано развитие на община Русе 2021 - 2027

Във връзка с изготвянето на План за интегрирано развитие на Община Русе за периода 2021-2027 г. се проведе анкетно проучване. Анкетата беше насочена към всички заинтересовани страни на територията на община Русе, като целта на проучването беше да се установяват конкретните нужди, мнения и препоръки на местната общност с цел формулирането на новите приоритети за развитие на общината за периода 2021-2027 г. В резултат се изготви Доклад, в който са представени графично резултатите от проведеното анкетно проучване и на тяхна база е направен анализ за установените нужди и проблеми на местното население, като същевременно са изведени основни изводи, които да послужат за основа за разработването на ПИРО на Община Русе 2021-2027.

Разгледайте тук "Резултати от анкетно проучване във връзка с изготвянето на План за интегрирано развитие на Община Русе за периода 2021-2027 г."

Община Русе дава възможност на русенци да подадат свои конкретни проектни предложения за развитието ѝ в периода 2021-2027 г.

Идеите ще могат да бъдат попълнени до 3 април в специално създадените за целта проектни фишове. Те  ще се разпространяват сред заинтересованите страни - представителите на местния бизнес, образователни, социални, здравни, културни, спортни и други институции, граждани и НПО.

Предложенията ще бъдат събрани и обобщени и Община Русе призовава русенци да бъдат активни и да споделят идеите си за проекти, които ще повлияят положително за развитието ѝ в следващите няколко години.

Фиш за проектна идея за представители на академичните среди и организации - носители на научен капацитет

Фиш за проектна идея за представители на местния бизнес

Фиш за проектна идея за граждани и организации