12-ото издание на фестивала „Сандрово пее и танцува“ ще предложи богата фолклорна програма

сряда, 03 юли 2024

На 6 юли /събота/ в село Сандрово ще се проведе традиционният Фолклорен фестивал „Сандрово пее и танцува“. В 12-ото му издание ще се включат професионални и любителски танцови и певчески групи от цялата страна.

Началото на събитието ще бъде дадено в 8:00 ч в двора на училището. Гостите ще могат да дегустират вкусна рибена и бобена чорба, приготвени от ръцете на готвач от Сдружението за военно-патриотично възпитание на младежта „Приказка за България.“ На фестивала ще бъдат представени и занаятчийски продукти от различни региони на страната.

Вечерта ще завърши с богата концертна програма с участието на народната певица Славка Калчева.

Фестивалът се реализира с подкрепата на Община Русе, Кметство Сандрово, училищното настоятелство на селото и Народно читалище „Васил Левски 1928“.