3 проектни предложение бяха подбрани по Програмата за развитие на регионите

сряда, 24 юли 2024

В сградата на Община Русе се състоя първото заседание на Комитета за подбор на проектни идеи, който включва представители на различни организации от сферите на академичните среди, бизнеса, неправителствени организации и професионалните обединения на архитектите, инженерите и строителите в България. Срещата бе водена от заместник-кмета Димитър Недев, който е ръководител на звеното.

Структурирането на комитета е направено, за да се гарантира прилагането на принципа на партньорство при изпълнение на приоритета за градско развитие по Програмата за развитие на регионите 2021-2027 към всяка от големите 10 общини в България.

Участниците имаха възможност да научат повече за процедурата по проверката на административното съответствие за получените 6 идеи по първата покана от програмата. Звеното за подбор допусна до приоритизиране 3 от 6-те получени идеи, като две от тях са от Община Русе и една от Районна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението – Русе“. Протоколът и материалите от проведената процедура предстои да бъдат изпратени до Министерството на регионалното развитие и благоустройството, които ще извършат проверка и окончателна подредба на получените предложения.

Предстои министерството да подготви покани за подаване на детайлизираните одобрени проектни идеи, а реализацията да започне най-рано през 2025 г.