Балет "Импулс" с 14 награди от Международния танцов фестивал в Брашов

понеделник, 10 юни 2024

Талантите от Танцово студио "Импулс" към Общинския младежки дом в Русе постигнаха впечатляващ успех на Международния танцов фестивал "Millennium Legend Dancers" в Брашов, Румъния. Те завоюваха 14 награди – 9 първи и 5 втори места.

Русенските изпълнители се състезаваха в пет възрастови групи и различни категории, включително соло, трио, малка и голяма група. Най-малката участничка - четиригодишната Баяна Николова, завоюва първо място за соловото си изпълнение. В следващите възрастови групи - от 7 до 9 и от 10 до 12 години, децата спечелиха по едно първо и едно второ място за своите изпълнения.

В групата от 13 до 15 години момичетата спечелиха второ място за солото на Дарена Бонева и за групово изпълнение, както и първо място за другото си групово изпълнение. В най-голямата възрастова група две първи места отидоха при Виктория Андреева и Калина Димова и техните соло изпълнения. С призовите места бе отличено и триото, както и два от танците в голяма група.

Специални награди бяха връчени на Виктория Андреева за нейното солово изпълнение. Танцово студио "Импулс" получи отличие и за най-добра формация в голяма група. Ръководителите на балета Петя Бонева и Милена Лазарова си тръгнаха със специални грамоти за хореография.