Възпитанички на Вили Икономов с призови места от международен фестивал за песен

понеделник, 10 юни 2024

Михаела Барбукова, Магдалена Тодорова и Десислава Василева от Вокално студио за поп и джаз "Икономов" при Общинския младежки дом се завърнаха с призови награди от участието си в тазгодишното XXII издание на Международния фестивал за детско-юношеска песен "Изгряват звезди" в Петрич.

Изпълнителките представиха сложен репертоар и в двата конкурсни дни, като прецизната им подготовка бе дело на техния вокален педагог Вили Икономов.

В първа възрастова група участниците бяха най-много - 39. В тази група Михаела Барбукова бе отличена с поощрение. Във втора възрастова група се представи Магдалена Тодорова, която спечели първа награда за своите изпълнения. Първа награда получи и Десислава Василева, която бе участник в четвърта възрастова група. Тя се включи с две изпълнения и в рецитал, посветен на творчеството на композитора Хайгашод Агасян, който бе в журито на фестивала заедно с Етиен Леви, Светослав Лобошки и Искра Милкова.