Делегация на китайското посолство посети Русе

петък, 15 март 2024

Кметът на Община Русе Пенчо Милков посрещна представители на китайското посолство в България. Двудневната визита е по повод предстоящия през юни Фестивал на драконовите лодки.

На срещата присъстваха Н. Пр. Уан Мин, временно управляващ посолството на Китайската народна република у нас, съветникът по търговско-икономическите въпроси Кон Линю и експертът по политически въпроси Ма Ци, заместник-кметовете Златомира Стефанова, Димитър Недев, Борислав Рачев, Никола Лазаров и директорът на ОП “Спортни имоти” Лачезар Иванов.

Във фокуса на разговорите беше предстоящото тази година домакинство на Русе на Фестивала “Драконови лодки”, както и на Световното първенство в този атрактивен спорт през 2025 г. За гостите бе организирано посещение на гребната база в Лесопарк “Липник”. Очаква се фестивалът да привлече в Русе множество български и чуждестранни зрители и туристи. Той ще се проведе през юни в Лесопарка, като организаторите са подготвили богата и зрелищна програма.

Освен предстоящото събитие, кметът Пенчо Милков обсъди с гостите и предимствата на Русе като локация, предоставяща възможности за развитие на бизнес проекти. Той акцентира върху граничната позиция и свързаността с Румъния чрез Дунав мост.

„Русе е от малкото български градове, които развиват четири вида транспорт. Благодарение на активната работа, свързана с възстановяването на Летище Русе, вярвам, че в близко бъдеще ще подобрим свързаността на града ни. Имаме голям потенциал за развитие и заедно с целия ми екип сме готови да работим за нови инвестиции и развитие на потенциала на Русе“, каза Пенчо Милков.

След обсъждането на възможности за сътрудничество в различни области, дипломатическите лица направиха посещение на Бадер България и Свободна Зона Русе.