Нова електронна услуга на Община Русе ще дава възможност за онлайн закупуване на ваучери за Детска млечна кухня

петък, 15 март 2024

Община Русе стартира нова електронна услуга за улеснение на своите граждани. „Виртуална кухня“ е насочена към родители с деца от 10-месечна до 3-годишна възраст, които желаят да ползват или вече са потребители на Детска млечна кухня.

Уеб приложението за електронна продажба на ваучери за детска храна ще позволи лесно, бързо и в удобно за родителите време и място да заявят и ползват услугите директно от своя смартфон или компютър. Чрез нея те ще получават информация за седмичните менюта, справки по заявените и закупени ваучери и ще проследяват плащанията си и изразходването на закупените ваучери.

Новата електронна услуга „Виртуална кухня“ ще осигури възможност на родителите да закупуват ваучери за храна по електронен път /чрез дебитна/кредитна карта, EasyPay или ePay/, както и достъп до полезна информация, свързана с работата на детската кухня и изхранването на децата. Всеки родител ще може да се запознае още с хранителните стойности, алергените и менюто за всяка възраст на детето.

От 18 март /понеделник/ електронната услуга „Виртуална кухня“ ще е отворена за регистриране на абонати - родители, които ползват услугите на Детска млечна кухня - Русе, както и за нови абонати. Регистрацията от родителите ще се извършва онлайн на следния адрес: https://dmkruse.uslugi.io

За да бъдат активирани профилите, следва родителите в срок от 5 работни дни да подадат писмено заявление по образец (Приложение №1) до директора на ДМК – Русе и следните документи:

-        бележка от общопрактикуващия лекар или от друг лекар-специалист с указания за хранителния режим на детето;

-        копие от удостоверение за раждане на детето;

-        декларация по образец (Приложение №2) за даване на съгласие за обработване на лични данни с информация по чл. 13 от Общия регламент относно защита на данни (Регламент (ЕС) 2016/679), попълнена от заявителя (родител/настойник);

-        декларация по образец (Приложение №3) за спазване на посочения срок и условия на съхранение на получените готови храни, попълнена от заявителя /родител/настойник/.

Заявленията се приемат всеки работен ден в посоченото работно време на Централна детска млечна кухня от директора на ДМК или упълномощено от него лице на адрес гр. Русе, ул. „Никола Петков“ 2, както и през работното време на раздавателните пунктове към ДМК – Русе.

Настоящите абонати ще могат да активират профилите си след осъществена връзка с администратор на системата „Виртуална кухня“ в Детска млечна кухня - Русе на телефони 0882051842 и 0899718491.

В случай че до 5 работни дни след направена регистрация в системата родителите не представят необходимите документи за записване до директора на ДМК, регистрацията се заличава и е необходимо да се извърши нова, с ново потребителско име в системата.

От 25 март потребителите ще могат да закупуват ваучери за храна от Детска млечна кухня онлайн чрез новата електронна услуга „Виртуална кухня“ тук.

Онлайн ваучери ще могат да се заявяват и закупуват и за месец април 2024 г.

Остава възможността на място в сградата на Централна детска млечна кухня - Русе /ул. „Никола Петков“ №2/ потребителите да заявяват и закупуват ваучери за следващ период до 4 седмици само в четвъртък - от 8:30 часа до 12:30 ч. Закупените хартиени купони ще могат да се използват до 30 април.

За допълнителна информация посетете сайта на Община Русе.