Децата от детска градина "Пинокио" се включиха в Националната седмица на четенето

петък, 14 октомври 2016

Националната седмица на четенето, която се проведе в периода от 10 до 14 октомври, стартира с много изненади и положителни емоции за децата от детска градина „Пинокио“, гр. Русе.

Родители от всички групи на детската градина четоха любими приказки на децата, а артистите от група „Смехорани“ по невероятен начин ги запознаха с българската народна приказка „Момче и вятър“. Малчуганите също се включиха активно в Седмицата на четенето, като драматизираха, рецитираха и пяха. Посетиха ги г-н Сашо Щерев – началник отдел „Образование, младежки дейности и спорт“ и г-жа Зорница Иванова – инспектор предучилищно образование към Община Русе, която им прочете любима от своето детство приказка „Когато децата заспят“.

Националната седмица на четенето е годишна кампания на Министерството на образованието и науката в изпълнение на Плана за действие към Националната стратегия за насърчаване и повишаване на грамотността 2014-2020 г.