Децата от ДГ „Слънце“ се докоснаха до света на музиката и танцуваха виенски валс в съвместен концерт с НУИ „Проф. Веселин Стоянов“

понеделник, 27 февруари 2023

Днес в ДГ „Слънце“ се състоя образователен концерт заедно с възпитаниците от Национално училище по изкуствата „Професор Веселин Стоянов“. Подрастващите от III и IV възрастова група се запознаха с музикалния инструмент цигулка, като преподавателката Веселина Георгиева с търпение и вещина отговаряше на многобройните детски въпроси. Тя разказа историята на създаването на инструмента и демонстрира различни начини на звукоизвличане от него.

Възпитаниците на НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ изнесоха незабравим концерт, в който прозвучаха откъси от най-обичаните класически произведения – „Годишните времена“ на Вивалди, „Унгарски танци“ от Брамс, „Полонез“ от Моцарт и други. Под звуците на Виенски валс децата от IV и III група и в двете сгради на детската градина танцуваха с огромно удоволствие.

На финала учениците и децата от ДГ „Слънце“ си обещаха още музикални срещи.