ДГ „Снежанка“ кани русенци на Весел спортен празник

петък, 29 септември 2023

На 3 октомври (вторник) от 9:30 часа на спортното игрище на Комплекс „Олимпия“ екипът на ДГ "Снежанка" - гр. Русе кани всички желаещи на Весел спортен празник. Проявата е втора част от проекта "Деца с големи сърца - доброто започва от нас", осъществен с подкрепата  на Общинска фондация "Русе - град на свободния дух".

С това събитие детската градина се включва в инициативата на Сдружение "BG Бъди активен" и „Спорт без отпадъци“ в подкрепа на кампанията "Искам да съм полезен, рециклирай ме".

По време на празника малчуганите от ДГ „Снежанка“ ще участват в различни състезателни, забавни и екологични игри. Гости на събитието ще бъдат треньори от различни спортове, които ще направят демонстрации пред децата.

Концепцията на проекта на ДГ "Снежанка" стимулира децата за активното им включване в разнообразни спортни дейности. Педагогическият екип на учебното заведение се стреми да приложи нов подход за разширяване на детския кръгозор, да улесни достъпа на подрастващите до знание чрез спорт и игри.