Тържествена церемония „Промоция на Випуск 2023“ на Русенския университет

петък, 29 септември 2023

В Канев център се проведе тържествената церемония „Промоция на Випуск 2023“.„Пожелавам ви да продължавате да инвестирате в себе си чрез науката и образованието. Русенският университет е безценно богатство за нашия град“, каза заместник-кметът на Русе Димитър Недев. На събитието присъстваха ректорът на РУ акад. Христо Белоев, заместник-областният управител Георги Георгиев, председателят на Общинския съвет Иво Пазарджиев, Русенският митрополит Негово Високопреосвещенство Наум, преподаватели и абсолвенти.

1096 бакалаври и магистри получиха дипломите си за завършено висше образование. Пълните отличници са 14, сред които 12 магистри и 2-ма бакалаври. Над 50 са първенците на специалностите, които са постигнали отличен успех.

Дипломите на отличниците бяха връчени от ректора на учебното заведение академик Христо Белоев, който пожела успех на всички завършващи студенти.