Дни на кариерата проведе факултет „Бизнес и мениджмънт“ на Русенския университет

четвъртък, 14 април 2016

Факултет "Бизнес и мениджмънт" на Русенския университет „Ангел Кънчев“ организира шестото поредно издание на „Дни на кариерата“ за своите завършващи студенти. Инициативата включва поредица от събития, насочени към професионалната ориентация и успешната трудова реализация на завършващите бакалаври и магистри от факултета.

Днес се състоя традиционната Среща на студентите с работодатели от града и региона, на която пред работодателите бяха представени специалностите, по които се извършва обучение във факултета. На срещата присъства и Зам.-кметът на Община Русе в ресор “Европейско развитие” д-р Страхил Карапчански. Той приветства бъдещите висшисти от името на кмета Пламен Стоилов и ги увери, че публичният сектор е едно много добро място за тяхната професионална реализация.

„Едни от най-важните умения, които трябва да притежавате, за да бъдете конкурентоспособни на пазара на труда, са работата в екип, работа в динамична среда, воденето на преговори и владеенето на чужди езици“, допълни д-р Карапчански.

По време на срещата бе представен и годишен Алманах на завършващите студенти на факултет „Бизнес и мениджмънт”, випуск 2016 г. Събитието продължи с презентации на присъстващите работодатели и дискусия на тема „Възможности за реализация на студентите“.