Русе с награда за Община с най-добра социална политика

четвъртък, 14 април 2016

По време на тържествена церемония за връчване на годишните награди на Национален алианс за социална отговорност, Община Русе получи специална обществена награда. Отличието беше прието от зам.-кмета по хуманитарни дейности г-н Иван Григоров и директора на дирекция „Здравни и социални дейности“ - г-жа Мариела Личева.  Награждаването се проведе във Велико Търново и бе част от 11-тия национален форум на доставчиците на социални услуги.

Националният алианс за социална отговорност (НАСО) обяви интернет гласуване в рамките на 20 дни, в което цялата общественост имаше възможност да гласува за Общината с най-добра социална политика. Община Русе бе категоричен победител, следвана от общините Димитровград и Велико Търново. Наградата връчи председателят на НАСО, в присъствието на зам.-министрите Зорница Русинова и Лазар Лазаров.

Това е втора поредна награда, която се присъжда на Община Русе след получената през 2015-а година голяма награда за цялостен принос в развитието на социалните услуги. Наградата е олицетворение на последователните усилия на Община Русе да развие качествени социални услуги и доброто съвместно партньорство с неправителствения сектор в града.