Два конкурса за приготвяне на торта Гараш очакват любителите кулинари от цяла България

сряда, 28 август 2024

Желаещите да се включат в тазгодишните кулинарни конкурси, част от третото издание на Празника на торта Гараш, могат да се запишат до 5 септември. Сладката надпревара ще се проведе на 14 септември /събота/ от 10 ч. пред Доходното здание.

Поради големия интерес и многото участници в предишните издания на празника, организаторите обявяват два различни конкурса, в които желаещите сладкари от цяла България могат да се запишат. В първия участниците ще представят свой вариант на известния шоколадов десерт по оригиналната рецепта за неговото приготвяне. Във втория конкурс кулинарите ще трябва да развихрят своето въображение и да предложат по-нетрадиционна торта Гараш. Всеки участник може да се запише само за един от двата конкурса. Приемането на готовите торти ще започне в 9 ч. на 14 септември пред Доходното здание. Водещ на кулинарните надпревари ще бъде известният актьор Владимир Зомбори. След 12 ч. почитателите му могат да се срещнат с него за автограф или снимка в специална зона, разположена на пл. „Свобода“.

Желаещите да се запишат в някой от двата конкурса ще могат да го направят на място в офиса на Туристическия информационен център на ул. „Александровска“ 61, на тел. 082/824 704 или на имейл ruseart@gmail.com, като местата са ограничени. Жури от професионалисти ще избере най-добрите сладкари, които ще получат награди.

Събитието се организира от Община Русе, ОП "Русе арт“, звено „Туризъм“ и Общинската фондация „Русе – град на свободния дух“. В подготовката активно са включени и представители на бизнеса и местните културни институти. В рамките на Празника на торта Гараш ще се проведат и състезания, кулинарни работилници и демонстрации за деца и възрастни.

В 16:30 ч. пред Доходното здание шеф Ради Стамболов ще зарадва русенци и гостите на града със специално приготвени от него Гараш трюфели.

Празникът ще завърши с концерт на легендата на българската музика Васил Найденов, чието начало е в 20:30 ч. на сцената пред Община Русе.