Еко акция на Спелео клуб „Академик“ почисти туристическите пътеки в лесопарк „Липник“

вторник, 22 август 2023

През уикенда в Лесопарк „Липник“ се проведе последната четвърта инициатива по проекта на Спелео клуб „Академик“ „Едно скаутско лято в Русе“. Поредицата от скаутски събития се реализира с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ и успя да събуди интереса на малките русенци и техните родители към скаутската идея и организация.

Децата от клуб „Пещерен мечок“ към Спелео клуб „Академик“ заедно с още близо 20 ентусиасти почистиха част от туристическите пътеки в района на чешмата на Бялото момиче.

Акцията събра и много приятели и членове на Спелео клуб „Академик“. Децата и техните родители имаха възможност да се запознаят със скаутската идея, специфичните дейности и организацията на скаутското движение в Русе и по света, както и защо е важно да опазваме природата чиста.

Еко ентусиастите завършиха деня с игра на волейбол.