Фестивалът „Есенни театрални срещи“ завърши с впечатляващ спектакъл в чест на Цветана Манева

понеделник, 14 октомври 2024

С грандиозен успех в препълнената Голяма зала на Доходното здание в Русе се проведе спектакълът „Честит рожден ден, Цветана“, с който бе отбелязан осемдесетгодишният юбилей на легендарната българска актриса Цветана Манева. Постановката на изтъкнатата режисьорка Яна Борисова привлече стотици зрители, сред които бе и кметът на Русе Пенчо Милков.

Събитието се превърна в истински празник на изкуството, като множество зрители останаха впечатлени от мащабната мултимедийна среда, съчетаваща уникални фотографии, видеоматериали, театрална и филмова музика, изпълнена на живо.

Спектакълът „Честит рожден ден, Цветана“ представлява дълбоко емоционално и философско пътешествие, събрало на сцената различни поколения актьори, които отдават своята почит към една от най-емблематичните личности в българския театър. Текстовете и изпълненията докоснаха зрителите със своята откровеност и хумор, обхващайки теми за живота, щастието и неказаните истини, които всички преживяваме, но рядко изричаме.

Преди началото на спектакъла кметът Пенчо Милков връчи на Цветана Манева почетен плакет от името на русенската общност, изразявайки дълбоката признателност за нейния значим принос към българския театър и култура.

Сред специалните гости на представлението бяха заместник-министърът на културата д-р Илко Ганев и Катя Костова, идеен инициатор на фестивала. Културното събитие беше уважено и от заместник-кмета на Русе Енчо Енчев.

Така завърши и първото издание на Фестивала „Есенни театрални срещи“, чиято основна цел е да разшири културния достъп на жителите от по-малките населени места в региона и да утвърди Русе като значима дестинация за културен туризъм.

„Есенни театрални срещи“ се финансира от Министерството на културата и по програма „Култура“ на Община Русе.

Последни Новини

виж всички новини >