Кметът Пенчо Милков откри Национална купа „Пристис“ по карате киокушин – кан

неделя, 13 октомври 2024

В зала „Дунав“ в Русе започна Национална купа „Пристис“ за всички възрастови групи по карате киокушин – кан. Състезанието е част от Държавния календар на Българската национална федерация по карате, а организатори на проявата са Българската федерация киокушин – кан и русенският Спортен клуб „Ипон“ с подкрепата на Община Русе.

В турнира ще вземат участие над 170 състезатели от различни български клубове, членуващи във федерацията. Спортната надпревара беше официално открита от кмета Пенчо Милков.

"Благодаря на федерацията за гласуваното към организаторите и към Община Русе доверие това първенство да се реализира в нашия град. На състезателите пожелавам да дадат всичко от себе си, да пазят здравето си, защото силата, която развиват, е не само физическа. Каратето е уникален спорт, който създава силни личности, затова благодаря и на родителите за подкрепата, която дават на своите деца”.

От своя страна председателят на СК “Ипон” заяви, че очаква от участниците да демонстрират висок дух и отлична физическа подготовка в една от най-уважаваните дисциплини в бойните изкуства.

Националната купа обещава да бъде оспорвано и вълнуващо събитие, което ще демонстрира високите постижения на младите български каратисти и ще утвърди град Русе като важен център на бойните изкуства в страната.