GREEN ROCK FEST 2014 събра фенове на твърдия рок в Русе

неделя, 14 септември 2014

Фенове на твърдия рок се събраха в Русе снощи, за да изживеят невероятна съботна вечер с поредното издание на GREEN ROCK FEST.  Сцената завладяха трите русенски групи „Блу Финикс“, „Пауър Инслейв“ и „Гънпаудър“, както и групите „Ептен“ от Македония и „Непукист“  от Тутракан.  Със своите изпълнения те подготвиха публиката за кулминацията на феста - изявата на звездата Джо Лин Търнър заедно с група „Кикимора”. Повече от час на централния площад звучаха едни от най-известните хитове на легендарните групи „Рейнбоу” и „Дийп Пърпъл”, чийто вокалист е Джо Лин Търнър.

GREEN ROCK FEST 2014 е един подарък за русенци и гостите на града, който бе поднесен от Сдружение „Грийн рок фест”, със съдействието на Община Русе и финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе-град на свободния дух” и спонсори.

Гостите и публиката бяха приветствани от кмета на Община Русе г-н Пламен Стоилов. Той отбеляза, че Русе притежава всички възможности да стане една от столиците на рок музиката в България и заяви готовността на местната власт да подкрепя подобни инициативи.

На пресконференция по-рано г-н Стоилов изненада звездата на вечерта с подарък- шарж с образа на Джо Лин Търнър, с тениска „Аз обичам Русе”, дело на русенския художник Огнян Балканджиев.

Търнър заяви категорично, че рокът е жив и ще го докаже в Русе. „Рокендролът винаги е бил символ на свободата, индивидуализма и революцията както на личността, така и на обществото. За мен е чест да съм част от това”, сподели легендарният изпълнител.

Джо Лин Търнър изрази радостта си от съвместната работа с българската група „Кикимора” и нейния ръководител Николо Коцев. Той  обяви, че българинът ще участва в неговия проект, който трябва да бъде готов на 7 ноември тази година.