Кметът Пламен Стоилов откри учебната година в ОУ "Отец Паисий"

понеделник, 15 септември 2014

Кметът Пламен Стоилов и неговият екип присъстваха на тържествата,посветени на първия учебен ден в няколко русенски училища. Г-н Стоилов беше сред официалните гости на ОУ "Отец Паисий". Той използва празничния ден за да поздрави всички ученици, като им пожела да носят в себе си стремежът към познанието и самоутвърждаването, да бъдат ползотворни усилията им за усвояване на нови знания. „Днес, 15-ти септември, Ви пожелавам и през новата учебна година да продължавате да поддържате огъня на духовността, неизчерпаем източник на мъдрост, ценност и проникновение“, допълни кметът.

Ви пожелавам и през новата учебна година да продължавате да поддържате огъня на духовността, неизчерпаем източник на мъдрост, ценност и проникновение.Зам.-кметът по икономика и инвестиции Даниела Шилкова  и председателят на Общински съвет Русе засл. проф. Васил Пенчев уважиха празника на СОУ за европейски езици „Св. Константин-Кирил Философ“.

Министърът на културата д-р Мартин Иванов, областният управител Симеон Иванов и зам.-кметът по Европейско развитие  д-р Страхил Карапчански присъстваха  и на тържеството по повод  15-ти септември  в  НУИ „Проф. Веселин Стоянов“. Г-н Карапчански посети откриването на учебната година и в още едно русенско училище - СОУПНЕ „Фридрих Шилер“.

Зам.-кметът по устройство на територията Димитър Наков присъства на празника на ОУ "Любен Каравелов“, където се включи в поетата от училището инициатива за подкрепа за пострадалите от наводненията райони, като парите за цветя даде под формата на дарение.

Арх. Живка Бучуковска уважи празника на ПГСАГ "Пеньо Пенев", а директорът на дирекция "Екология и транспорт" Георги Игнатов посети ОУ "Отец Паисий" - град Мартен.  Директорът на дирекция „Култура и образование“ Ирена Петрова присъства на празника на Математическата гимназия.

С много настроение, песни, стихове и танци стартира годината и в детските градини, където децата от предучилищните групи поздравиха малчуганите от първа група.