Пропускане до съдържанието на страницата

Информация за проекта

петък, 08 януари 2016

Проект „Кризисен център на територията на община Русе за жертви на домашно насилие и насилие, основано на полов признак и предоставяне на услуги в него“  е в рамките на Мярка 1: "Услуги за подкрепа на жертвите на домашно насилие и насилие, основано на полов признак"  от Програма BG 12 “Домашно насилие и насилие, основано на полов признак“, Норвежки финансов механизъм 2009-2014.

Договорът между община Русе като бенефициент и Програмния оператор, беше подписан от Кмета на община Русе - г-н Пламен Стоилов и Представляващият Програмния оператор г-жа Мая Петкова на 21.08.2015г.

Общата стойност на проекта е 684 143,22 (шестстотин осемдесет и четири хиляди сто четиридесет и три цяло и двадесет и две) евро. Размерът на безвъзмездната финансова помощ за изпълнение на проекта, е 100 % от общата сума на допустимите разходи.

Проекта се изпълнява с партньорство на  Сдружение „Русенска католическа организация – Каритас“ и цели  намаляване на скритото домашно насилие и насилие, основано на полов признак, чрез увеличаване и подобряване на услугите за подкрепа на жертвите на домашно насилие и насилие, основано на полов признак в различните му проявления (домашно насилие, сексуално насилие, преследване, сексуален тормоз) и създаване на кризисен център на територията на община Русе.

Основната целева група са жени и момичета, в това число и от ромски произход, претърпели домашно насилие и/или насилие, основано по полов признак, както и жени с увреждания обект на домашно насилие (физическо, сексуално, финансова злоупотреба и др.).

Вторичната целева група са: семействата, близките и наставниците на жертвите на домашно насилие и насилие основано на полов признак, в това число ромско население и по- специално ромски жени и момичета, както и местните НПО, медиатори работещи с жертви на домашно насилие и насилие основано на полов признак, експерти работещи и предоставящи такива услуги, Районните полицейски управления, Районната прокуратура, Регионалната дирекция социално подпомагане.

Услугите в кризисния център ще са насочени към оказване на кризисна интервенция, индивидуална подкрепа и консултиране на пострадалите с подходящ експерт – социален работник, психолог и юрист.

Ще бъдат развити и други дейности, като: подобряване или формиране на умения за социално включване, подкрепа в образователен процес, работа със семействата, психотерапия, групи за взаимопомощ и др., като от тези дейности могат да се ползват до 

16 пострадали в рамките на до 3 месеца на базата на индивидуален подход и оценка на конкретните потребности на лицето.

виж всички >

Абонирайте се за нашия бюлетин

Банер - Интегрирана система за градски транспорт Банер - Реконструиране и рехабилитация на пешеходната зона Банер - Ремонт на пет общински учебни заведенияБанер - Наука и образование за интелигентен растеж

Преброяване 2021 година Съвет за електронни медии Областен информационен център Аз и градът

Българо-швейцарска програма за сътрудничество Програма енергийна ефективност Balanced European Conservation Approach Реки на времето

Ремонт, прилагане на мерки за енергийна ефективност Изграждане на социални жилища Innterreg Life

Life Организация за управление на дунавски туристически район Външни аварийни планове на предприятията с опасни производства Пиц Русе Пиц Русе

https://www.livechatalternative.com/