Изложба и тържествена церемония по случай 114 години от обявяването на Независимостта на България

понеделник, 19 септември 2022

В четвъртък, 22 септември, от 11 ч. пред Паметника на Свободата, Община Русе кани всички граждани и гости на града на тържествена церемония по случай 114-ата годишнина от обявяването на Независимостта на България.

Ще бъде строен почетен караул, а Общинският духов оркестър ще изпълни тържествени маршове. Слово за празника ще произнесат кметът на Русе Пенчо Милков и областният управител Анатоли Станев.

Свещеници от Русенската митрополия ще отслужат благодарствен молебен в чест на паметната дата.

Водещ на тържествената церемония ще бъде Любомир Кънев – актьор от Драматичен театър „Сава Огнянов“.

По повод празника на 21 септември (сряда) ще бъде открита и тематична изложба в Регионална библиотека „Любен Каравелов“. Тя се организира по инициатива на директора Теодора Евтимова и областния управител Анатоли Станев и ще съдържа на близо 60 малко известни документа, свързани с обявяването на Независимостта.