Кметът на Община Русе се срещна с посланика на Италия и представители от Сдружението на италианското предприемачество в България

петък, 15 септември 2017

Днес в Заседателна зала на Община Русе се проведе работна среща, на която присъстваха кметът на Община Русе Пламен Стоилов, заместник-кметът по икономика, инвестиции и собственост Даниела Шилкова, областният управител на Област Русе Галин Григоров и заместниците му Валентин Колев и Свилен Иванов, посланикът на Италия в България Н.Пр. Стефано Балди, президентът на Конфиндустрия България Мария Луиза Мерони и част от състава на Сдружение на италианското предприемачество в България и управителят на „МБМ Металуърк ООД“ Адриано Орланди.

Срещата беше продължение на днешното събитие, в което официално беше открито ново разширение на производствената сграда на фирма „МБМ Металуърк ООД“, която е част от собствеността на италианската фирма „Мерони“.

Н.Пр. Стефано Балди заяви, че Русе е подходящо място за надграждане и разширение обхвата на производството в качеството му на индустриален град, който предлага добри условия за инвестиции. Това стана ясно и от думите на г-н Стоилов, който описа пред гостите приоритетите на Русе, изтъкна предимствата му като проспериращ град във всички значими направления и изрази задоволство от доброто сътрудничество.

В края на срещата г-н Стоилов и Негово превъзходителство размениха протоколни подаръци.