Кметът Пенчо Милков отличи състезателите и треньорите на СК „Калагия“

събота, 13 януари 2024

16 състезатели на СК „Калагия“ при Общински младежки дом –Русе бяха отличени днес от кмета на община Русе Пенчо Милков. Това стана на импровизирана кратка церемония в залата за тренировки на клуба. Спортистите бяха наградени за последния си успех като национален отборен победител от Републиканското първенство по Ушу, където възпитаниците на председателя на клуба и главен треньор Мария Неделчева спечелиха 56 медала.

„Резултатите, които постигате в клуба не са свързани само с усвояване на умения в областта на източните бойни изкуства, но тук тренировките на ума и тялото имат дълбоко влияние върху характера на тези, които ги упражняват. Освен постиженията на турнири, вие възпитавате постоянство, упоритост и стриктно следване на определени правила, устойчивост при посрещане на трудности и предизвикателства, както и уважение към авторитети и опоненти. А това са качества, които са нужни и ценни повече от всякога в съвременното ни общество“, каза Пенчо Милков в краткото си приветствие към членовете на клуба, треньорите и родителите на младите състезатели.

Спортистите получиха от кмета грамота и почетен медал на община Русе за успехите си. След тях Пенчо Милков отличи и главния треньор на клуба и председател на СК „Калагия“ Мария Неделчева и старши треньора Искра Бонева, като Неделчева бе наградена и със златна значка на община Русе. При връчването ѝ Милков не пропусна да отбележи и изключителната роля на Неделчева през последните над 30 години за установяването и утвърждаването на културния обмен и икономическото сътрудничество на община Русе с Китай. Тя е и основател и председател на Дружеството за българо-китайско приятелство.

Състезателите на СК „Калагия“ посрещнаха кмета и екипа му с кратка демонстрация на бойни изкуства, а на самата церемония присъстваха и родители на спортистите.