Кметът Пламен Стоилов поздрави организаторите на Европейския офроуд шампионат

петък, 21 юли 2017

Днес, на общинския паркинг до сградата на НАП, се състоя официалното откриване на Европейския офроуд шампионат.

Кметът на Община Русе Пламен Стоилов връчи поздравителен адрес на организаторите на шампионата и им пожела успехи и още много реализирани проекти. „Убеден съм, че това състезание, ще се превърне в незабравимо преживяване, изпълнено с приключения и адреналин“, казва още в адреса си русенският градоначалник.

Вторият кръг на Европейския офроуд шампионат тази година се провежда в Русе, тъй като след отличната организация миналата година, България получи право за втори път да бъде домакин на надпреварата. По 500 километровото трасе с ATV, бъги, мотори и джипове, ще мерят сили над 50 състезатели от България, Румъния, Чехия, Унгария, Украйна и Гърция.

Сред участниците е първият българин европейски шампион Николай Гочев, източноевропейските шампиони екипажът на „Хюндай Офроуд Тим“ Цвети Иванчев и Ивайло Николов, вицешампионът на Европа с ATV – Красимир Колев, както и атрактивната Рени Христова, която мери сили с мъжете също с ATV.  Град Русе ще бъде представен от силния екипаж на „Нетуоркс Офроуд” Свилен Максимов и Делян Димитров с прототип Гранд Чероки.

Организатори на събитието са клубовете „4х4 Адвенчър” и „Нетуоркс Офроуд”, а съорганизатор е община Русе. Център на състезанието е мотописта Средна Кула, където днес в 13:00 часа се проведоха атрактивните стартове. Фенове и публика могат да намерят повече информация в сайта на състезанието – http://www.baja-bulgaria.com/