Медали за БК "Русе" от Европейското първенство за девойки

понеделник, 10 юли 2017

От 2-ри до 10-ти юли 2017 г. се проведе Европейско първенство за девойки в София с участието на 240 състезатели от 30 страни. От Боксов клуб „Русе“ участваха Мелек Айнурова (кат. 46 кг, Спортно училище „Майор Атанас Узунов“), Йонона Лазарова (кат. 52 кг, СУПНЕ „Фридрих Шилер“), Анна Мария Дялова (кат. 57 кг, ПАГ „Гео Милев“) и Велислава  Денчева (кат. 75 кг СУ „Христо Ботев“) с треньори Съби Събев и Стойка Петрова.

Боксьорките на БК „Русе“ завоюваха 1 златен и 1 бронзов медал. Носителка на златния медал и титлата Европейски шампион завоюва Мелек Айнурова, след като победи противничките си от титаните в бокса - украинка, ирландка и на финала - рускиня с убедителното 5:0 съдийски гласа. Това е единствена титла за България в тази възрастова група (до 16 г.) от шампионата на Стария континент. Бронзов медал завоюва Велислава Чакърова след загуба на полуфинала от украинската състезателка. Близко до медала бе и Йонона Йорданова, но загуби със съдийско разногласие от състезателката на Украйна.