Международен проект събира в Русе младежки работници от няколко държави

четвъртък, 06 октомври 2016

Днес в Русе започва международно обучение на тема младежка информация, в което ще вземат участие 30 младежки работници - представители на 10 младежки организации от Испания, Португалия, Турция, Гърция, Румъния и България. Целта на тренинга е да се срещнат специалисти, които се занимават с предоставяне и разпространение на младежка информация и да получат нови знания и умения, да споделят опит и добри практики в тази област.

Обучението ще се проведе от 6 до 12 октомври в Русе и ще се води от опитни обучители с методите на неформалното образование. Като резултат от участието си, в този проект се очаква младежките работници да създадат основна концепция за предоставяне и работа с младежка информация в своите организации, която ще бъде базирана на общоприети и наложили се методи на европейско и международно ниво. Проект "Младежката информация - ключ към успеха" е съфинансирано от Европейската програма за мобилност Еразъм + и се реализира от Сдружение "Импулс" в партньорство с Общински Младежки Дом.