Община Русе осигурява безплатно извозване на едрогабаритни отпадъци от домакинствата

събота, 01 април 2023

Стартира кампанията на Община Русе, която ще се провежда поетапно в кварталите и ще подпомогне домакинствата при пролетното почистване.

Тя ще позволи на гражданите до 15 часа всеки ден да оставят своите ненужни вещи и едрогабаритни отпадъци - килими, матраци, мебели и плоскости, до контейнерите за смет, така че да не се възпрепятства движението на пешеходци и автомобили.

Извозването им до регионалното депо ще се осъществява безвъзмездно от фирма „Нелсен чистота“.

Кампанията ще се проведе по следния график:

Квартал

Период на кампанията за безвъзмездно извозване на ЕГО

Възраждане (вкл. Цветница, Локомотив, Захарна фабрика и Ялта)

3-9 април

Здравец (вкл. Здравец Север 1 и 2, Здравец Изток)

10-16 април

Родина (вкл. Родина 1, 2, 3 и 4)

17- 23 април

Централна градска част

24-30 април

Чародейка (вкл. Чародейка Север и Юг)

1- 7 май

Дружба (вкл. 1, 2, 3 и 4)

8-14 май

В сезона на пролетните почиствания Община Русе припомня, че на разположение на русенци из целия град се намират:

- сиви контейнери - за отпадъци от домакинствата;

- бели контейнери – за текстил и обувки;

- сини контейнери – за хартиени опаковки;

- жълти контейнери – за пластмасови и метални опаковки;

- зелени контейнери – за стъкло;

- сини контейнери тип гондола – за отпадъци от строителни дейности.

Припомняме, че в останалите дни в годината гражданите могат да извозят със собствен транспорт своите едрогабаритни отпадъци до регионалното депо, като за това не заплащат такса.

Излязло от употреба електрическо оборудване се събира от мобилен екип, а телефонът за заявки е 0800 14 100 от 08:30 ч. до 19:30 ч.