Още 187 русенци са одобрени за подмяна на старите отоплителни уреди с екологични

сряда, 14 август 2024

187 са одобрените кандидати, подали документи в периода 8 май – 31 юли по Програма „LIFE“ на Европейския съюз. Поканата към гражданите остава отворена до изчерпване на финансовия ресурс по проекта, но не по-късно от 30 септември.

Жителите, одобрени за преминаване към отопление с природен газ, трябва в двумесечен срок от обявяване на резултатите да представят в Община Русе технически проект за газификация на имота съгласно изискванията на нормативната уредба. Проектът включва и вида на отоплителните уреди - газов котел или газов конвектор.

Когато одобреният кандидат преминава към отопление с пелетна камина с водна риза, той трябва в двумесечен срок от обявяване на резултатите да представи техническа схема на инсталацията на водна риза, която включва задължително вида и мощността на отоплителния уред на пелети.

Приемът на документи за кандидатстване продължава. Класирането на кандидатите, подали формуляри в периода 1 август – 30 септември, ще бъде извършено до 31 октомври.

Дейностите се извършват по Основната фаза на Интегрирания проект „Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух” по Програма LIFE на Европейския съюз - LIFE17 IPE/BG/000012 - LIFE IP CLEAN AIR.

Списъка с одобрените кандидати може да намерите тук.