петък, 25 май 2018
Фондация „Бряг” стартира изпълнението на проект „От началото на банковото дело в Русе до криптовалутите – традициите и визионерството през погледа на русенските ученици и студенти, бъдещи лидери в икономиката и финансите”, осъществяван по програма „Знание и растеж“, реализирана от Фондация „Русе - град на сводния дух“, с подкрепата на Фондация „Еконт“. Партньори по проекта са Професионална гимназия по икономика и управление „Елиас Канети”, Русенски университет „Ангел Кънчев”, Регионална библиотека „Любен Каравелов”, Държавен архив – Русе и Регионалния инспекторат по образование. Проектът обединява усилията на партньорите да се съхрани паметта за важни исторически моменти от миналото на Русе, да се вдъхновят наследниците на първите банкери да продължат традициите и да се предизвика интересът им към изучаването и развитието на най-новите технологии в областта на финансите.
Във връзка с това Фондация „Бряг“ обявява два конкурса:
•Конкурс за есе на тема „От първите банки до криптовалутите”
•Конкурс за фотография на тема „Сградите на първите банки в Русе напомнят за началото”.
В тях могат да участват всички ученици и студенти от Русе, които имат интерес към темата. Желаещите да участват, трябва да изпратят своите есета или фотографии до 30 юни на e - mail: editor@briag.bg.
Есетата за конкурса трябва да бъдат в обем до две страници и да са придружени от трите имена и телефон на автора.
Всеки участник в конкурса може да изпрати по свой избор 1 или 2 /две/ черно-бели или цветни фотографии. Не се допускат фотоколажи, както и снимки, които са грубо ретуширани дигитално или съдържат допълнително прибавени надписи. Към всяка снимка, участваща в конкурса, трябва задължително да има следната информация: заглавие на снимката, трите имена на автора фотограф и телефон за връзка.
Две журита ще класират получените ученически творби. Комисията за есетата включва журналист, филолог и педагог. Снимките от фотоконкурса ще бъдат оценявани от фоторепортер, художник и учител.
Победителите ще получат за награда книги, а най-добрите творби ще бъдат публикувани във в. „Бряг”. Подбрани фотографии от конкурса ще бъдат включени в книга-помагало за ученици по икономика и банково дело „История на финансовите институции в Русе / 1878-1947/”.
Условията на конкурсите могат да се видят и на сайта на ПГИУ „Елиас Канети”. Победителите в двата конкурса ще бъдат обявени във в. „Бряг”, на сайта „Брягнюз” и на сайта на ПГИУ „Елиас Канети” до 10 юли.
На тържествена церемония връчиха награди "Русе", "Млад творец" и "Студент…
петък, 25 май 2018
Награждават победителите в конкурса "Добрата новина"
петък, 25 май 2018
Последни Новини
Русе отново стана сцена на едно от най-значимите кариерни събития за младежи
събота, 07 февруари 2026
Спектакълът „Осмият цвят“ постави темите за насилието и за силата на доброто
петък, 06 февруари 2026
Временна промяна в графика на Детска млечна кухня – Русе на 9 и 10 февруари
петък, 06 февруари 2026
Проф. Христо Пимпирев и русенката Галина Георгиева развяха на Антарктида…
петък, 06 февруари 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 06 февруари 2026
Община Русе реализира проект за нисковъглеродно улично осветление с европейско…
петък, 06 февруари 2026
Млади режисьори могат да кандидатстват за конкурса „Слави Шкаров“ до 6…
петък, 06 февруари 2026
Пожарната със съвети как да намалим риска от инциденти през отоплителния…
четвъртък, 05 февруари 2026