Отбелязваме Международния ден за безопасен интернет с конкурс за тематична рисунка

четвъртък, 21 януари 2021

По повод наближаващия Международен ден за безопасен интернет (9 февруари) Превантивно-информационният център към Община Русе съвместно с РЗИ обявяват конкурс за рисунка на тема „Безопасно в интернет“.

21 век предлага много и различни дигитални възможности, а съвременният живот налага все по-голяма необходимост от използването на интернет като средство за информация, работа, учене и комуникация. Затова е важно всеки ученик да знае как да използва правилно интернет пространството.

Целта на конкурса е да повиши дигиталната и медийна грамотност на децата и младите хора.

В конкурса могат да вземат участие ученици от I – XII клас, разделени в три възрастови групи: 1 – 4 клас, 5 – 7 клас и 8 – 12 клас, като форматът и техниката на творбите са по избор на участниците.

На гърба на рисунката трябва да се посочат:

-       три имена;

-       телефонен номер за контакт;

-       клас;

-       училище;

-       населено място.

Творбите се изпращат на адрес: гр. Русе, ул. “Плиска” 78, Превантивно Информационен Център.

Наградите ще бъдат разпределени за всяка възрастова група, съответно първо, второ и трето място.

Личните данни на участниците ще бъдат използвани единствено за целите на конкурса. Творбите остават собственост на Превантивно-Информационния Център и не се връщат на авторите.

Крайният срок за изпращане на творбите е 4 февруари, а резултатите ще бъдат обявени на 9 февруари.