Отговор на постъпило писмено запитване на основание чл. 29, ал. 1 от ЗОП във връзка с обществена поръчка с предмет: „Обновяване и изграждане на детски площадки на територията на град Русе”

вторник, 09 юли 2013

ДО ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ ЛИЦА,

ЗАКУПИЛИ ДОКУМЕНТАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ

В ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА № 00115-2013-0032

УВАЖАЕМИ ГОСПОДА,

На 03.07.2013г. са получени по факс четири въпроса. На основание на чл. 29, ал. 1 от Закона за обществените поръчки, на Вашите въпроси се дават следните разяснения:

По въпрос 1: Строителните отпадъци, образувани при строително монтажните работи за обект „Обновяване и изграждане на детски площадки на територията на град Русе” следва да бъдат транспортирани до „Регионално депо за неопасни, инертни и опасни отпадъци за общините Русе, Ветово, Иваново, Сливо поле и Тутракан”, което се намира на около 2 500 метра източно от гр. Русе.

Цената за обезвреждане на 1 тон строителни отпадъци (в клетки за инертни отпадъци) е 1,00 лв./тон с ДДС.

Размерът на отчисленията по чл. 64 ЗУО при обезвреждане на отпадъци в за депа за инертни отпадъци за 2013 г. е в размер на 15 лв/т. (съгласно ПМС № 207/16.09.2010 г. за определяне на размера и реда за отчисленията по чл.71е от ЗУО)

Изпълнителят на поръчката следва да представи на Възложителя кантарни бележки (оригинал или копие), издадени от оператора на депото, с които се удостоверява количеството на обезвредените отпадъци на територията на депото.

Отчисленията за обезвреждане на строителни отпадъци трябва да бъдат взети предвид при формиране на единичната цена за дейностите по натоварване и извозване на асфалт, земни маси и строителни отпадъци, включени в количествените сметки.

По въпрос 2: Задължението за изготвяне на цифров модел за всяка детска площадка е на етап изпълнение на поръчката. Такова задължение възниква само за участника, определен за изпълнител.

По въпрос 3: Оценката и класирането на офертите ще се извърши в съответствие с раздел ІV.2.1. „Критерии за оценка на офертите” и одобрената от Възложителя методика за извършване на комплексна оценка на офертите, в която са описани показателите за оценка, формули и скали за оценка. В раздел ІV.2.1. „Критерии за оценка на офертите” на обявлението за обществена поръчка е записано следното:

Критерии за оценка на офертите

Икономически най-изгодна оферта при:

Посочените по-долу показатели:
Показател: Срок за изпълнение на поръчката (П1) ; тежест: 20
Показател: Описание на технологията на изпълнение (П2); тежест: 20
Показател: Съответствие или сходство на тематиката на детските съоръжения с предвидената тематика за всяка една площадка (П3); тежест: 30
Показател: Предлагана цена на за изпълнение на поръчката (П4) ; тежест: 20”.

По въпрос 4: В раздел ІІІ.2.1. „Изисквания към кандидатите или участниците, включително за вписването им в професионални или търговски регистри” от обявлението за обществена поръчка, изискуемите документи, които участникът трябва да представи са описани, като Възложителят е дал указания как да бъдат разпределени в съответните пликове. Декларацията по образец № 12 за предлаган гаранционен срок на детските съоръжения, настилки и паркова мебел трябва да бъде вложена в Плик № 1 „Документи за подбор”.

Използваме случая за да обърнем внимание,  че поради ограниченият обем информация, който може да бъде записан в раздел ІІІ.2.1. от обявлението за обществена поръчка е поставена препратка към раздел VІ.3 „Друга информация”, където продължава текста, който не е било възможно да бъде поместен изцяло в раздел ІІІ.2.1.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе