Първият международен конкурс за карикатури привлече творци от 49 страни

понеделник, 10 юни 2024

Над 150 изявени творци от 49 държави участват в първия Международен конкурс за карикатури – Русе. Арт форумът се провежда под наслов „Вода – река – хора“. На 29 юни в 12.00 часа в Доходното здание ще бъде открита изложбата с отличените карикатури.

Творбите на участниците се оценяват от компетентно жури в състав: Валери Александров – България, Ивайло Цветков – България, представител на Община Русе и художниците Фернандо Пика – Колумбия, Фан Линтао – Китай, Фади Абу Хасан – Норвегия и Нади Бенаджи – Мароко. Най-добрите карикатури ще бъдат публикувани в специален Е-каталог и ще получат сертификат.

Журито ще определи носителите на първа, втора и трета награда, както и на трите поощрителни награди. Други 12 творби ще получат диплом за отлично представяне.

Избраните участници дават разрешение на организатора да използва рисунките за каталога и изложбите. Наградените предложения ще станат собственост на организаторите спонсори, Община Русе, ОП „Русе арт“, Съюз на българските художници - секция карикатури.