Побратименият Волгоград кани децата на Русе на международно състезание за рисунка

сряда, 20 януари 2021

Волгоград е известен като най-дългият руски град по поречието на Волга. Той е побратимен с 26 града по света, сред които е и Русе, а по повод своя градски празник отправя предизвикателство към децата от партниращите региони.

Културният комитет на Волгоград  съвместно с Регионалната детска галерия на изкуствата организира Международно състезание за детска рисунка. Темата е „Волгоград – град с топли вибрации“.

Русенските деца ще се състезават със свои връстници от Хирошима в Япония, Кьолн и Кемниц в Германия, Дижон във Франция, Кливлънд в САЩ и още 20 побратимени града в цял свят.

В конкурса могат да се включат деца до 18-годишна възраст в 4 категории. Рисунките трябва да бъдат в размер не повече от 40 х 60 см и да се изпратят до 1 юли по пощата на адрес:

Волгоград, Регионална детска галерия на изкуствата

ул. „Съветская“ 26

Волгоград 400131, Русия

Творбите трябва да са по някоя от следните теми:

1.Най-красивите места в моя град

2.Традициите в моята държава

3.Най-известните ми сънародници

4.Виж всички неща, които знам, мога и обичам!

5.Моите мечти

След като журито направи своя избор, Регионалната детска галерия на изкуствата във Волгоград ще представи изложба на най-добрите рисунки, като се очаква да бъде отпечатан и каталог с тях.

Идеята е децата да опознаят чуждите култури и да се създадат ценни приятелства и контакти.

Подробности за условията на конкурса ще откриете тук.