Празник „Спорт и здраве за децата“ на 19 май

понеделник, 16 май 2016

Спортен празник под мотото „Спорт и здраве за децата“ ще се проведе на 19 май, от 17.00 ч., в двора на ОДЗ „Приказен свят“ с. Николово.

Събитието е част от проекта на детската градина, реализиран с подкрепата на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ в рамките на програмата „Русе – Европейски град на спорта 2016“.

В спортната надпревара ще се включат 94 възпитаници на детското заведение, на възраст от 3 до 6 години.

Участниците ще се състезават в щафетни спортно-състезателни игри и ще демонстрират умения за занимания  с физически упражнения и издръжливост.

В събитието ще участват и любимите герои на децата - Пипи Дългото чорапче и Червената шапчица.

Другите дейности реализирани до момента в рамките на проекта на ОДЗ „Приказен свят“ включват изложба на тема „Спорт и здраве“, открита практика „Здравословен живот“, турнири по хвърляне на топка в баскетболен кош и катерене на гимнастическа стена между групите в детската градина.

Целта на проекта е да създаде навици за здравословен живот у децата, да предизвика интереса им към занимания със спорт.