Разяснения към постъпило писмено заявление съгласно чл. 29, ал. 1 от ЗОП за поръчка с ID номер 00115-2012-0036

вторник, 13 ноември 2012

Предмет на поръчката: „Избор на изпълнител за упражняване на строителен надзор по време на строителни и монтажни работи в комплексен онкологичен център - Русе”

ДО:
            ВСИЧКИ ЛИЦА, ЗАКУПИЛИ ДОКУМЕНТАЦИЯ
            ЗА УЧАСТИЕ В ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА
            С ИДЕНТИФИКАЦИОНЕН НОМЕР 00115-2012-0036

ОТНОСНО: Отговор на отправено писмено запитване във връзка с обществена поръчка, възлагана чрез открита процедура с предмет „Избор на изпълнител за упражняване на строителен надзор по време на строителни и монтажни работи в комплексен онкологичен център - Русе”, в изпълнение на Договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ №BG161PO001/1.1-11/2011/08, осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Регионално развитие” 2007 – 2013 г.'

УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
            На 05.11.2012 г.е постъпило искане за предоставяне на писмени разяснения на основание чл. 29. ал. 1 от Закона за обществените поръчки /ЗОП/ по въпроси, свързани с документация за участие в обществена поръчка с предмет: „Избор на изпълнител за упражняване на строителен надзор по време на строителни и монтажни работи в комплексен онкологичен център - Русе”, в изпълнение на Договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG161PO001/1.1-11/2011/08, осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Регионално развитие” 2007 – 2013 г.
В отговор на запитването, съгласно изискванията на чл. 29, ал. 1, изречение второ, Ви даваме следните разяснения:
ВЪПРОС:
            Във връзка с условието по тръжната процедура за представяне на подписана Декларация по чл. 166, ал. 3 от ЗУТ – ( стр. 30, точка 3.1.1.9.5. от приложенията към тръжната документация), молим да ни уведомите за имената на строителите и/или доставчиците на машини, съоръжения и технологично оборудване за обекта.
ОТГОВОР:
Обществената поръчка за избор на изпълнител за строителство на обекта е в процес на избор и не е приключила с решение по чл. 73, ал. 1 от ЗОП на възложителя за определяне на изпълнител, а обществената поръчка за избор на доставчици на машини, съоръжения и технологично оборудване е спряна, поради подаване на жалба срещу решението за откриване на обществена поръчка. Т. е. към настоящия момент няма избрани изпълнители.
Настоящите разяснения да се считат като неразделна част от Документацията за участие в открита процедура с горепосочения обект.

ИВАН ГРИГОРОВ
ЗАМЕСТНИК КМЕТ НА ОБЩИНА РУСЕ
за Кмет на Община Русе
съгласно Заповед № РД-01-2711/ 06.11.2012 г.
на Кмета на Община Русе