Разяснения към постъпило писмено заявление съгласно чл. 29, ал. 1 от ЗОП за поръчка с предмет: „Извършванена независим финансов одит на проект „Подобряване на достъпността на Еврорегион Русе-Гюргево с Пан-Европейски Транспортен Коридор 9“

вторник, 12 февруари 2013

ОТНОСНО: Постъпило искане за разяснение по документация за участие в обществена поръчка с обект „услуги“ и предмет „Извършване на независим финансов одит на проект „Подобряване на достъпността на Еврорегион Русе-Гюргево с Пан-Европейски транспортен коридор 9” с рег. № 2(3i)-1.1-4, МИС ЕТС код 115, финансиран по Програмата за трансгранично сътрудничество Румъния – България 2007 – 2013, съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие на ЕС

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,
            Във връзка с отправено запитване до Община Русе, с което се иска разяснение по документацията за участие в открита процедура с обект „услуги“ и предмет „Извършване на независим финансов одит на проект „Подобряване на достъпността на Еврорегион Русе-Гюргево с Пан-Европейски транспортен коридор 9” с рег. № 2(3i)-1.1-4, МИС ЕТС код 115, финансиран по Програмата за трансгранично сътрудничество Румъния – България 2007 – 2013, съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие на ЕС, относно изискването за включване в експертния екип на „Експерт в областта на процедури, свързани с нередности и измами, корупция и конфликт на интереси“, Ви предоставяме следното разяснение:
            Съгласно Решение за промяна РД-01-107 от 24.01.2013 г. на Възложителя, в документацията, в Раздел II, "Минимални изисквания за технически възможности и квалификация", от изискване 3) по отношение на експерта в областта на процедури, свързани с нередности и измами, корупция и конфликт на интереси: ОТПАДА СЛЕДНИЯТ ТЕКСТ: "-да притежава сертификат в областта на разкриване и предотвратяване на нередности и измами (Сертифициран инспектор на измами (CFЕ) или еквивалент - доказва се с представяне на копие от съответния сертификат ".
            В резултат на това, същото изискване отпада и от Обявлението, „Раздел ІІІ.3.1) За изпълнението на услугата се изисква определена професия / Нормативни разпоредби“.
            Не отпада изискването Участникът в процедурата да разполага с екип, включващ експерт в областта на процедури, свързани с нередности и измами, корупция и конфликт на интереси, а отпада само изискването към този експерт да притежава сертификат в областта на разкриване и предотвратяване на нередности и измами (Сертифициран инспектор на измами (CFЕ) или еквивалент.

СТРАХИЛ КАРАПЧАНСКИ
Зам.-Кмет на Община Русе
За Кмет на Община Русе
Съгласно Заповед №РД-01-218 от 08.02.2013 г.
На кмета на Община Русе