Разяснение по документация за участие в обществена поръчка с предмет: ДОСТАВКА НА СОФТУЕР ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ПРОЕКТИ“

петък, 02 август 2013

ДО ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ

ОТНОСНО:ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА С ПРЕДМЕТ„ДОСТАВКА НА СОФТУЕР ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ПРОЕКТИ“  ПО ПРОЕКТ МИС ЕТС КОД 115 “ПОДОБРЯВАНЕ НА ДОСТЪПНОСТТА НА ЕВРОРЕГИОН РУСЕ – ГЮРГЕВО С ПАН-ЕВРОПЕЙСКИ ТРАНСПОРТЕН КОРИДОР 9”, ФИНАНСИРАН ПО ПРОГРАМАТА ЗА ТРАНСГРАНИЧНО СЪТРУДНИЧЕСТВО РУМЪНИЯ – БЪЛГАРИЯ 2007 – 2013, СЪФИНАНСИРАНА ОТ ЕВРОПЕЙСКИЯ ФОНД ЗА РЕГИОНАЛНО РАЗВИТИЕ НА ЕС

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,

Във връзка с постъпило в Община Русе писмено искане за разяснение по чл. 29, ал.1 от ЗОП  със следното съдържание:

ЗАПИТВАНЕ: „В минималните изисквания за технически възможности и квалификация на участника се посочва, че участникът следва да представи  референция/и за този договор/и, с който/които удостоверява съответствието си с минималното изискване за технически възможности. Референцията следва да бъде с изходящ номер от възложителя, да е посочена в нея дата и стойност на договора, предмет, както и дали е изпълнен качествено, в срок и в съответствие с нормативните изисквания.

Моля да поясните дали е допустимо стойността на изпълнените договори да се докаже посредством приложени копия на самите договори и/или фактури в случай че референциите от клиенти не цитират стойността на договорите?“

Възложителят прави следното РАЗЯСНЕНИЕ:

Представянето на референция/и за този договор/и, с който/които участникът удостоверява съответствието си с минималното изискване за технически възможности е задължително.

В случай, че представената/те референция/ии не съдържа/т някой/и от посочените в документацията за участие и обявлението реквизит/и, тогава участниците могат да представят и допълнителни документи (копия на договори, фактури и др.), които да съдържат информация относно липсващите в референцията/те данни. Тези допълнителни документи следва да удостоверяват по безспорен начин съдържанието на липсващия/те в референцията/те задължителен/и реквизит/и.

Във връзка с гореизложеното при подготовка на офертите си участниците в процедурата следва да имат предвид посочените от Възложителя Разяснения по отношение минималното изискване за технически възможности.

Настоящите разяснения са публикувани на страницата на Община Русе, раздел „Текуща информация“ – „Обществени поръчки-профил на купувача“ и стават приложение към документацията за обществената поръчка.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе