Румънски и български деца в спортна надпревара

сряда, 01 юни 2016

По повод Денят на детето, на стадион „Дунав“ се проведе спортно-музикалния празник „Спортувай, танцувай, лудувай с нас“, организиран от ЦДГ „Пинокио“.

Инициативата събра деца от детското заведение техните родители, както и малчугани от румънската детска градина „Вълшебната къщичка“ – Букурещ. Деца и възрастни се включиха в забавната игра „Весели маймунки“.

Специални гости на проявата бяха възпитаници на  3 –кратния световен и  4-кратния европейски шампион по вдигане на тежести Златан Ванев, които са ученици от Спортно училище „Майор Атанас Узунов“. Те  демонстрираха своите умения по вдигане на тежести.

Други гости на събитието бяха инструкторите от BMST с демонстрация по йога и децата от спортен клуб „Фламинго“ с аеробна гимнастика. След забавните песни и игри, всички бяха наградени с лакомства, а първенците спечелиха и купи.

Проявата се реализира с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“ в рамките на кампанията „Русе – Европейски град на спорта 2016“.