петък, 02 юни 2023
С възпоменателна церемония пред мемориала на загиналите във войните за национално обединение, русенци почетоха паметта на Христо Ботев и всички знайни и незнайни герои, пожертвали живота си за независимостта на България.
„В ден като днешния е нужно да се огледаме в живота и делото на Ботев и да преценим къде в нашите помисли са Родината, ближния, единението с другите българи. Великият революционер ни оставя важно послание за единство и обща цел, защото само чрез солидарност можем да изградим по-добра и силна общност. Нека неговата саможертва ни напомня, че нито една цена не е твърде висока за свободата и достойнството на нашия народ”, обърна се към присъстващите кметът Пенчо Милков.
Слово произнесоха още областният управител Анатоли Станев и председателят на Общински съвет-Русе Иво Пазарджиев, а свещеници от Русенската света митрополия отслужиха заупокойна молитва. По традиция на място бе строен почетен караул от русенския гарнизон.
В края на церемонията под звуците на военни маршове, изпълнени от Общинския духов оркестър с диригент Димчо Рубчев, русенци поднесоха венци и цветя и засвидетелстваха с едноминутно мълчание уважението си към подвига на загиналите.
Община Русе обяви обществена поръчка за доставка на система за сигнали…
петък, 02 юни 2023
Водният цикъл затваря на пет етапа част от ул. „Мария Луиза“
петък, 02 юни 2023
Последни Новини
„Водни битки – Лято 2026" превзеха крайбрежието на Русе
събота, 27 юни 2026
Седмичен график за миене на улици и булеварди в Русе
петък, 26 юни 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 26 юни 2026
Изложба под открито небе и концерт очакват русенци на 28 юни на кея
четвъртък, 25 юни 2026
Общинското училище за родители събира експерти и семейства в Русе на 30…
четвъртък, 25 юни 2026