Русе се превръща в столица на рока през уикенда

вторник, 05 септември 2023

15-ото издание на „Green Rock Fest Ruse“ ще се проведе на 9 и 10 септември. В тазгодишното празнично издание участие ще вземат както български, така и чуждестранни изпълнители. Събитието се осъществява по инициатива на сдружение „Грийн рок фест“ и с финансовата подкрепа на Община Русе, Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“, както и много спонсори.

На 9 септември /събота/ на сцената ще се изявят русенската група „Попокатепетъл“, атрактивните „The Big Deal“ от Сърбия и американската звезда Джони Джоели заедно с българската група „Еридан“. Ще се включи и вокална група „Приста“ към Общинския младежки дом, ръководена от Доротея Бальовска.

Джони Джоели е американски рок изпълнител с изключително характерен тембър, записал над 100 студийни албума. Вокалист е на германската група Axel Rudi Pell и американската група Hardline.

На 10 септември /неделя/ фестивалът ще бъде огласен от русенците „HammerDance“, френската група „Reaven“ и обичаните „П.И.Ф.“, с участието на Ерсин Мустафов от „Jeremy“ и актьора Владо Михайлов, бивш вокалист на група „Сафо“ и настоящ на „Сленг“.

Седем талантливи младежи от Русе, избрани чрез онлайн конкурса „Зелено рок предизвикателство“, ще се изявят със своите съграждани от „Попокатепетъл“ и „HammerDance“.

За най-малките ще се погрижат доброволците от Младежкия парламент, които ще ги забавляват в тяхната шатра, наречена "Работилничка за малчугани".

Green Rock Fest се утвърди като едно от най-значимите музикални събития в Русе. От създаването му насам неговата цел е да даде шанс на млади рок групи и музиканти в началото на кариерата си да се изявят на една сцена с известни рок изпълнители и групи, да покажат музиката си и да намерят приятели. През годините във фестивала са вземали участие младежки групи от Русе, София, Пазарджик, Пловдив, Бургас, Варна, Шумен, Плевен, Враца, Силистра, Тутракан, Румъния, Гърция, Сърбия, Турция, Македония, Украйна и др. Специални гости са били рок легендите Джон Лоутън, Джо Лин Търнър, група "Назарет", Тим Рипър Оуенс, Миленко Матиевич, Фондацията, БТР, Дуги Уайт, Кикимора, Валди Тотев, Д2, Фактор, Bonfire и др.

Събитието не би било възможно без финансовата подкрепа на „Експрес сервиз“ ООД, „Строител“ ООД, „Скални материали“ ООД, „Престиж-92“ ЕООД, CashCredit, Regiocom Bulgarien, „Диалети“ ООД, „Мегахим“ АД, „Строително оборудване“ ЕООД, „Проксима“ ООД, ВиК Русе ООД, „Доминекс Про“ ЕООД, „Пътинженеринг“ АД, „Роан’90“ ООД, „СК Голямо Враново Инвест“ АД, River Craft Beer, „Трифонов и синове“ ООД, „Атанасов и Ко“ ООД, „Ауто хит“ ООД, „Витте Аутомотив България“ ЕООД, УМБАЛ „Медика“, „УниКо“ ООД, „Сонев и синове“ ООД, „Елина-97“ ЕООД, Pepsi България, „ДМ Солар“ ООД, „Транспорт и Трейд“ ЕООД, хотел „Дунав Плаза“, както и приятели на фестивала.

Събитието е с вход свободен.