понеделник, 25 ноември 2019
На 26-ти и 27-ми ноември 2019 г. от 14:30 до 16:00 часа в учебна стая №23 на Математическа гимназия „Баба Тонка“ ще проведе първото занятие от второто издание на курса „Блоково програмиране на дронове“. Участници в курса този път ще бъдат учениците от клуб „Дронове“ към математическата гимназия и тяхната преподавателка г-жа Силвия Йорданова.
В рамките на обучението, учениците ще научат какво представляват безпилотните летателни апарати, какви са техните структурни компоненти и какви са функционалните им възможности. Обект на презентациите на лекторите ще са и актуалните и бъдещите приложения на различните видове дронове. Всички участници в обучението ще разберат как да осъществят връзка между летателните апарати и своите мобилни устройства, както и как да програмират различни мисии за дроновете чрез графична среда и блокове с команди. Практическите упражнения включват още задаване на маршрути за дроновете, обхождане на обекти, изчертаване на геометрични фигури и т.н. Целта на курса е учениците да се забавляват докато същевременно получават и познания от теорията и практиката на приложното програмиране, използването на цикли и условни оператори, дефинирането на променливи и работата с тях, като за това няма да са задължени да използват определен програмен език или продукт. Занятията от курса са общо четири на брой и в рамките на второто издание ще се проведат съответно на 26-27 ноември, 3-4 декември, 10-11 декември и 17-18 декември 2019.
Същевременно с това, на 30-ти ноември 2019 г. в зала 2Г.302 на Русенски университет „Ангел Кънчев“ ще се проведе и последното 4-то занятие от първото издание на този курс. Участници в него са повече от 50 седмокласници от СУ „Васил Левски“ и техните учители Мария Спасова, Филип Тодоров и Тодор Йорданов. В началото на м. декември в СУ „Васил Левски“ ще се състои и церемония по връчване на грамотите за успешното преминаване на курса на всички ученици и на техните преподаватели.
Провеждането на курса „Блоково програмиране на дронове“ се осъществява от преподаватели в катедра „Телекомуникации“ на Русенски университет „Ангел Кънчев“. Дейността е етап от проект „STEАM EDU4future - STEАM образование за устойчиво бъдеще“, който се реализира по програма „Знание и растеж“, осъществявана от Фондация „Русе - град на свободния дух“, с подкрепата на Фондация „Еконт“.
Заместник-кметът Златомира Стефанова присъства на първия самостоятелен…
понеделник, 25 ноември 2019
Общинско предприятие „Комунални дейности“ отстрани проблем с неработещ…
понеделник, 25 ноември 2019
Последни Новини
Плувците на „Локомотив“ с нови национални успехи
сряда, 27 ноември 2024
Димитър Недев: Дори и след влизането ни в Шенген по суша, ще ни бъде нужна…
сряда, 27 ноември 2024
Община Русе тества готовността на институциите за реакция при евентуална…
сряда, 27 ноември 2024
Културна програма за месец декември
сряда, 27 ноември 2024
Нови 20 дръвчета бяха засадени в Парка на възрожденците
сряда, 27 ноември 2024
Концертът на Община Русе „Коледа в сърцето“ отново ще подпомогне благородна…
вторник, 26 ноември 2024
Пенчо Милков: Недопустимо е да има двойни стандарти относно влизането…
вторник, 26 ноември 2024
Коледно-новогодишният фестивал на Община Русе обещава много музика, забавления…
вторник, 26 ноември 2024